Designers

A-Cero

Achille Castiglioni

ADP Design

Adriano Balutto

Alain Gilles

Alberto Basaglia & Natalia Nodari

Alberto Meda

Aldo Rossi

Alejandra Gandia Blasco

Alessandro Busana

Alessandro Mendini

Alessio Bassan & Carlo Zerbaro

Alfredo Haberli

Ana Llobet

Anderssen & Voll

Anderssen & Voll

Andrea Lucatello

Andreas Weber

Andries & Hiroko van Onck

Angelo Natuzzi

Anna Castelli Ferrieri

Annette Hinterwirth

Antonella Mosca

Antonio Citterio

Archirivolto Design

Arik Levy

Arnold Merckx

Baldanzi & Novelli

Barazzuol & Malisan

BarberOsgerby

Bartoli Design

Benjamin Hubert

Bjorn Dahlstrom

Bluezone

Boccato, Gigante, Zambusi

Borja Garcia

Brent Foster

Brian Rasmussen

Bruno Fattorini and Partners

Buckminster Fuller

Carlo Bartoli

Carlo Colombo

Carlo Tinti

Caronni, Bonanomi

Casa 1796

Centro Studi Casamania

Centrokappa

Ceretti Derossi Rosso

Charlotte Lancelot

Chicako Ibaraki

Christophe Pillet

Cini Boeri

Claesson Koivisto Rune

Claire Anne O’Brien

Claudio Caramel

Claudio Nardi

Cory Grosser

Cristian Gori

Damaris&Marc

Daniele lo Scalzo Moscheri

Danny Venlet

David Mellor

Decoma Design

Delfinetti & Bernasconi

Delineo Design

Dennis Santachiara

Design Group Italia

Dirk Wynants

Drocco Mello

Dschil

Edward Barber & Jay Osgerby

Eero Aarino

El Ultimo Grito

Emanuele Magini

Emmanuel Gardin

Enblanc

Ennio Arosio

Enrico Baleri

Enrico Franzolini

Enzo Berti

Enzo Mari

Ettore Sottsass

Eugeni Quitllet

Fabio Bortolani

Fabio Novembre

Fabrica

Fattorini + Rizzini + Partners

Ferdinand Kramer

Ferruccio Laviani

Filippo Dell’Orto

Foster + Partners

Fran Silvestre

Francesc Rife

Francesco Bettoni

Francesco Binfare

Francesco Faccin

Francesco Rota

Francesco Sillitti

Franco Albini

Franco Raggi

Freelab

Front

Gabriele & Oscar Buratti

Gam Fratesi

Gianfranco Frattini

Gianluigi Landoni

Gianni Ruffi

Gino Colombini

Giopato & Coombes

Giorgio Biscaro

Giulio Iacchetti

Giulio Polvara

Giuseppe Raimondi

Giuseppe Vigano

Gordon Guillaumier

Hannes Wettstein

Hans De Pelsmacker

Harry & Camila

Hector Serrano

Hee Welling

Hsu-Li Teo & Stefan Kaiser

Humberto & Ferdinado Campana

Ichiro Iwasaki

Ivan Palmini

Jacob Pringiers

James Irvine

Janiga Jakub

Jasper Morrison

Jasper Startup

Javier Mariscal

Javier Tortosa Mateu

Jean Marie Massaud

Jean Nouvel

Jeff Miller

Jehs + Laub

Jerszy Seymour

Joe Colombo

Johanna Egenolf

John Pawson

Jonathan Nesci

Jorge Pensi

Jose A. Gandia

Josh Owen

Julian Pastorino & Cecilia Suarez

Juliane Hartfiel

Ka-Lai Chen

Karim Rashid

Karri Monni

Kensaku Oshiro

Konstantin Grcic

Leonardo Rossano

Les M

Lievore, Altherr and Molina

Lina Oberon + Carolina Galan

Lombardo & Scavuzzo

Loris Lucatello

Luca Meda

Luca Nichetto

Luciano Bertoncini

LucidiPevere

Ludovica & Roberto Palomba

Luigi Baroli

Maarten De Ceulaer

Maarten Van Severen

Magis Design Studio

Mapi Millet

Marc Berthier

Marc Krusin

Marc Newson

Marc Sadler

Marcel Wanders

Marcello Ziliani

Marco Maran

Marco Piva

Marco Zito

Mariana Lerma

Marie Christine Dorner

Marie Mees

Mario Guidarelli

Mario Ruiz

Mark Holmes

Marti Guixe

Massimiliano & Doriana Fuksas

Massimo Castagna

Massimo Mariani

Matteo Thun

Maurizio Galante

Maurizio Peregalli

Menguzzato & Nascimben

Michael Graves

Michael Sodeau

Michael Young

Michele De Lucchi

Mimmo Rotella

Monica Forster

Monica Graffeo

Naoto Fukasawa

Nathan Yong

Nendo

Neri & Hu

Neuland Industriedesign

Noe Duchaufour-Lawrance

Norayr Khachatryan

Norberto Delfinetti & Monica Bernasconi

Odoardo Fioravanti

Odosdesign

Oiva Toikka

Olaf Von Bohr

ON Ostwald & Nolting

Ora Ito

Pablo Girones

Paola Navone

Paolo Cappello

Paolo Rizzatto

Paolo Zani

Pastorino & Suarez

Patricia Urquiola

Patrick Jouin

Patrick Norguet

Pearson Lloyd

Philippe Allaeys

Philippe Starck

Piergiorgio Cazzaniga

Pierluigi Cerri

Piero Gilardi

Piero Lissoni

Pierre Paulin

Pietro Arosio

Pocci, Dondoli

Poesis

Przemyslaw Mac Stopa

Pudelskern

Quinze & Milan

R Taengua

Ramon Esteve

Ramos Bassols

Raul Barbieri

Rea Aarnio-Gibson

Richard Sapper

Roberto Grossi

Roberto Tapinassi and Maurizio Manzoni

Roberto Tognon

Robin Day

Robin Razzini

Rodolfo Dordoni

Romano Marcato

Romero Vallejo

Ron Arad

Ronan & Erwan Bouroullec

Rosaria Copeta

Ross Lovegrove

Ruggero Magrini & Bluezone

Salvatore & Marie

Sam Baron

Sandra Figuerola

Sandro Santantonio

Satyendra Pakhale

Scott Wilson

Sean Yoo

Sebastien Cordoleani

Shin and Tomoko Azumi

Shin Azumi

Sigla

Simon Fussell

Simon Pengelly

Simone Micheli

Slamak Eagle

Sophie de Vocht

Stefan Diez

Stefan Schoning

Stefano Gallizioli

Stefano Giovannoni

Stephanie Jasny

Stokke Austad

Strand Design

Studio 63

Studio 65

Studio Ausenda Greco

Studio Job

Studio Juju

Studio VCCB

Studio Vondom

Taco Langius

Takashi Shinozaki

Tapio Wirkkala

Teresa Sapey

Thomas Heatherwick

TJOKEEFE

Toan Nguyen

Tobias Juretzek

Toiletpaper

Tokujin Yoshioka

Tom Dixon

Tomoya Tabuchi

Toshiyuki Kita

Tullio Regge

Ufficio Tecnico Kartell

Valerio Berruti

Vico Magistretti

Victor Carrasco

Victor Vasilev

Vincent Van Duysen

Vincente Garcia Jimenez

Von Robinson

Werner Aisslinger

WIS Design

Xavier Lust

Yolanda Herraiz

Zaven

Back to Top